איך לעשות אקוסטיקה בלי להשקיע יותר מדי? ?

צר לי אבל אקוסטיקה זה עסק לא זול. ואני גם אוסיף שאם מישהו (לא מקצועי מספיק) עושה לך אקוסטיקה בזול או עם חומרים זולים אז אתה לא באמת תפתור את הבעיות הרציניות שיש לך בחדר.
או במילים אחרות הבעיה המרכזית בחדר זה התדרים הנמוכים של האורך והרוחב של החלל. רק לוכדי בס אמיתיים (ממברנות או מלכודות מאוד גדולות פיזית – שזה פחות מומלץ למי שיש בעיות נדל"ן) יכולים לטפל בזה. העלות של אלמנטים כאלה זה לא סוף העולם אבל כמה אלפים לכל יחידה. אם תיקחו בחשבון שזה יקפיץ לך את הרמה והמהירות בעבודה הרבה יותר מכל פלאגין, תוכנה, ציוד, רמקולים שתקנה אז מדובר בהוצאה ממש לא גדולה יחסית.

מה אני כן מציע לעשות, למקסם את המיקום של העמדה (sweet spot) ולטפל בהחזרים הראשוניים כמו שצריך.
לעשות את זה לבד זה אפשרי (אבל יכול להיות מאוד קשה ומתסכל מניסיון שלי).
לכן אם אתה רוצה באמת לדעת מה המצב שלך הכי טוב זה להביא איש מקצוע (ואני ממליץ על אסף צור בלבד נכון להיום) שיעשה לך מדידות בחדר.
לאחר המדידות האקוסטיקאי ימקם לך את העמדה באופן אידיאלי, ואת האלמנטים שכבר יש לך בחדר. ויתן לך תמונת מצב של הבעיות הקיימות ככה שלפחות תדע מה המצב בחדר שלך ותדע לקחת את זה בחשבון בזמן העבודה – לדוג' אם אני יודע שיש לי הגבר ב 240hz וב 62hz וב 94hz ביטול אני יודע לשים לב לזה במיקס ולבדוק עם אוזניות או במקום אחר את האזורים האלה וכו').
בנוסף האקוסטיקאי ייתן לך הצעת מחיר לפתרונות שלו, וכמה זה עולה כדי שתוכל להתארגן ולחסוך לזה בהמשך.

לא חבל להפסיד ידע חשוב?

התלמידים שלנו משתתפים בקבוצת VIP בה הם יכולים לשאול שאלות על כל מה שקשור לסאונד.
בנוסף לקבוצת הVIP של תלמידי SoundOnline, יש גם קבוצה פתוחה בה כל אחד יכול לקרוא (בלי לשאול).

<< לדף הבית

מוכן ללמוד?

עדיין אין לך חשבון? רוצה גישה לקורסים שלנו?